Tu jesteś:  Passa > Farby do tkanin

FARBY DO TKANIN

ARGUS UNIWERSALNY BARWNIK DO TKANIN - BEZ GOTOWANIA - 15 g Barwnik przeznaczony jest do barwienia bawełny, lnu, jedwabiu, trykotażu itp. Dostępny we wszystkich kolorach!
Przygotowanie: Wyprany materiał przeznaczony do farbowania zanurzyć na ok. 15 min. w ciepłej wodzie. Zawartość torebki rozpuścić w 0,5 litrze gorącej wody.
Farbowanie ręczne:
W emaliowanym naczyniu podgrzać tyle wody, aby farbowany materiał mógł się swobodnie zanurzyć. Wlać rozpuszczony barwnik i włożyć materiał. Mieszając podgrzewać do temperatury 30°C - 60°C przez ok. 30 min. Dodać dwie łyżki octu i kontynuować barwienie przez kolejne 30 min. kilkakrotnie mieszając. Pozostawić do wyschnięcia. Płukać w zimnej wodzie. Farbowanie w pralce: Umieścić materiał w bębnie pralki i włączyć program prania 40°C - 60°C. Po podgrzaniu wody wlać rozpuszczony barwnik przez otwór wsypu proszku. Po ok. 30 min. dodać 2 - 3 łyżki octu i powtórzyć cykl prania. NIE ODWIROWYWAĆ. Barwnik nie niszczy pralki. Nie suszyć na słońcu. Zanieczyszczenia po farbowaniu zmyć mydłem. Zawartość torebki wystarcza na zafarbowanie ok. 500 g tkaniny.
Uwaga: Barwnik nie farbuje niektórych sztucznych włókien. Przed przystąpieniem do farbowania należy wykonać próbę na fragmencie materiału.

Uniwersalny barwnik do tkanin
Producent : Biel i Kolor
Gramatura: ok. 10 g 
Barwi efektownie bawełnę, stylon, wiskozę oraz len. Zawartość jednej torebki przeznaczona jest do barwienia 0,5 kg materiału.
Przepis stosowania: Zawartość torebki lub jej część - w zależności od ciężaru barwionego materiału - rozpuścić dokładnie w 1l gorącej wody. Doprowadzić do wrzenia. Do barwienia używać wyłącznie naczyń emaliowanych. Długość gotowania materiału zależy od jego rodzaju. Dokładny przepis stosowania umieszczony jest na odwrocie każdej saszetki.

Kontakt: +48 531 441 555  E-mail: passa@pasmanteriagrochow.pl

Do góry